#JP_Spirit: Lukostřelecké oborové klání již po páté

Na čerstvém vzduchu s lukem v ruce se setkali projektanti a zástupci stavebního segmentu, aby společně probrali odborná témata i novinky.

Jubilejní pátý ročník sportovně-společenské akce pod značkou #JP_Spirit se již tradičně konal na Střeleckém ostrově. Nechyběla přátelská atmosféra, odborná debata ani sportovní výzva.

„Správný návrh se vytvoří, jen když pracují akustik, statik a výrobce materiálu společně,“ započal odbornou část setkání týkající se vibroizolací Ing. Michal Voplakal, jednatel společnosti JORDAHL & PFEIFER Stavební technika. V rámci odborné prezentace byl také představen nový typ vylamovací výztuže FERBOX, který oproti staršímu typu nabízí větší únosnost a mnoho forem ohybu.

Novinkou pro všechny zúčastněné bylo představení připravovaného e-shopu, díky němuž bude vzájemná spolupráce ještě efektivnější. Rozprouděná debata se stočila ke zdražování materiálů kvůli celosvětovým událostem. Všichni přítomní se shodli, že tuto tendenci ve stavebním sektoru pociťují. Odhady, kdy by se situace mohla uklidnit a ceny komodit se vrátit k normálu, se ale lišily. S tímto problémem se pojí také otázka odměňování. Jak udržet s rostoucími cenami vstupů rozpočet projektu a zároveň ocenit hodnotu odborné práce s doživotní zárukou?

V rámci společenské části programu se konal napínavý soutěžní souboj v lukostřelbě a finální klání po dvoukolovém tréninku rozhodlo, kdo odejde domů s novým lukem, toulcem, šípy a chrániči. Vítězství ale bylo těsné s rozdílem jen jednoho bodu a také někteří nováčci se s radostným překvapením umístili v první desítce. Nadšení ze hry a společného odpoledne bylo zakončeno opékáním špekáčků-masáčků s výhledem na nasvícené Národní divadlo, kde se řešila oborová i obecnější témata, ale hlavně zde bylo cítit zápal pro společnou věc a projektantskou práci.

PohlCon Česká republika s.r.o.

Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5
IČ: 25693221
DIČ: CZ25693221
Spisová značka: C 61744 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení (Česká spořitelna): 2031062/0800

Consultant Search