Obrazy z palety referencí

Přišlo nám logické a správné udržet pozornost na referenčních stavbách PohlConu až do doby jejich dokončení. Pro letošek jsme jich vybrali pět a zpracovali k nim krátký minutový videopříběh.

Přišlo nám logické a správné udržet pozornost na referenčních stavbách PohlConu až do doby jejich dokončení. Pro letošek jsme jich vybrali pět a zpracovali k nim krátký minutový videopříběh.

Celou sérii jsme nazvali „Obrazy z palety referencí“ a její koncept zahrnuje počítačovou vizualizaci dokončené stavby od architektonického studia / investora, reálné záběry konstrukce a jejího okolí z  letošního roku a sestřih naší dřívější participace na stavbě s uvedením výzev, které před nás byly postaveny.

 

Masaryčka

Než si na její jinakost zvykneme, chvilku to potrvá. Odvážné stavby lehce či víc provokují (stejně jako umělecká díla) a tak to má být. Nespočet chytrých hlav a šikovných rukou pracovalo, aby se zhmotnila představa slavného architektonického studia a záměr investora. Ze stavební jámy, jakou centrum metropole dávno nevidělo, vyrostla stavba jako z obrázků. Dlouho se čekalo na křivky spodní části čela zlaté fasády, kde se to "hyperbolami" jen hemží a dibond snad ještě nikdy nebyl tak "mučen" podle tvarů definovaných tvůrcem. Fajn, byly jsme u projektu i dodávky pružného lůžka Masaryčky, když ještě pohledy kolemjdoucích směrovali dolů. Teď vše zmizelo, ale funkčnost zůstane, aby "vibes" rušného centra ovlivnili stavbu co nejméně.

 

 

Bytové domy Libocká

Na stavbě bytových domů v pražské Libocké ulici jsme sledovali realizaci a vybavení výtahové šachty od počátku do konce. Byli jsme také ve finále, u akustického měření prováděného akreditovanou kanceláří. Šlo o pilotní projekt, kdy použití technologického prvku Jordahl JAI a kolejnice JTA nahradilo stavbu dvojité šachty a zajistilo dostatečný útlum strukturálního zvuku. Dnes už rozhodně není ojedinělý. Benefit spočívá nejen v nižších stavebních nákladech, ale také v možnosti získat více plochy pro obyvatele bytů přiléhajících k šachtě. Dnes už je nemovitost nacházející se v těsné blízkosti obory Hvězda v provozu a nás těší, že jsme pomohli stavbu a kvalitu života v ní zhodnotit díky naší inovaci.

 

 

Bořislavka

Před rozbřeskem i v parném odpoledni jsme se byli podívat, jak jí sluší fasáda připoutaná kotevními kolejnicemi JTA W 40+CE. Ty vyhověly výzvě dodržení parametrů nejen statické ale i dynamické únosnosti. Krystaly jsou prodloužením nebe a jejich různě skloněné roviny vytvářejí nečekané efekty. Veřejný prostor ožil vegetací i organicky zakomponovanými uměleckými objekty. Odvážná architektura potřebuje spolehlivá řešení.

 

 

Radlické výhledy

Kvalita místa určuje mnohé z hodnoty stavby. Zde se kvalitně doplnila o elegantní architektonické řešení a vzornou realizaci. Náš skromný podíl na stavbě je neviditelný, však umístěný na nejviditelnější části residence, tedy na balkonech. Isonosníky a trny HED zvyšují hodnotu stavby zejména ve smyslu řešení tepelné isolace a dilatace.

 

 

Fragment

Fragment je vzácnou symbiózou architektury a umění. To není v Praze nové, ale snad poprvé se stávají plastiky Davida Černého od prvopočátku součástí novostavby. Jedním z našich důležitých úkolů na Fragmentu bylo snížení strukturálního hluku. Ale nezůstalo jen při tom, podívejte se.

PohlCon Česká republika s.r.o.

Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5
IČ: 25693221
DIČ: CZ25693221
Spisová značka: C 61744 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení (Česká spořitelna): 2031062/0800

Consultant Search