Sportovně-společenské lukostřelecké klání pošesté

Setkání více než dvacítky projektantů a statiků z celé České republiky 15. června na kolbišti Střeleckého ostrova se opět vydařilo. Témata celoživotní odpovědnosti, možnosti spolupráce konkurenčních firem i zajímavá diskuse nad cenotvorbou nekončila ani u závěrečného opékání špekáčků-masáčků pod širým nebem.

V úvodním slově Ing. Michala Voplakala zazněl zajímavý příklad spolupráce konkurenčních firem v duchu #JP_Spirit. Mateřská J&P a společnost Halfen se na německém trhu spojily, aby zde pro vývoj svého produktu - upravené kotevní kolejnice, získaly certifikaci. Ředitel JORDAHL&PFEIFER tím otevřel téma etiky chování různých subjektů na současném stavebním trhu a ukázal na konkrétním příkladu, že konkurenti nemusí pouze soupeřit.

A protože práce je někdy hrou a hra zase prací, sešly se týmy projektantů a statiků nad výpočtem cen stavební a prováděcí dokumentace u modelového příkladu bytového domu. Kromě zajímavé výměny názorů k cenotvorbě se diskutovalo i nad oceněním jejich práce, která představuje celoživotní odpovědnost za navržené domy. J&P dlouhodobě vytváří přátelské prostředí pro odbornou diskusi. Vůbec není nutné se shodnout, důležité je být ochoten sdílet svá stanoviska a přístup k řešení problémů, technických i ekonomických.

V rámci trendů udržitelného stavění připomněl obchodní ředitel J&P Martin Jankovský produkty akustické izolace JAI a vylamovací výztuž FERBOX. Svoji část přednášky podpořil referencemi a testy, které byly provedeny jak v ČR na pilotním projektu, tak ve srovnávacím testu provedeném studenty univerzity ve Frankfurtu.

Závěr odpoledne patřil lukostřelbě kombinované letos se zajímavou novinkou - střelbou z foukaček. Poněkud netradiční jednoduchou zbraň všichni rychle zvládli a nadšeně bojovali o zásahy nafukovacích balonků. Letní podvečer uzavřelo oblíbené opékání masáčků. Možnost probrat společná témata v magickém prostředí pod hvězdnou oblohou nad Střeleckým ostrovem je sázka na jistotu. Před půlnocí je téměř nemožné odejít, protože oboroví inženýři svým tématem žijí - vždyť mu kromě profesní cti obětují i tíhu celoživotní odpovědnosti za svoji část díla.

PohlCon Česká republika s.r.o.

Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5
IČ: 25693221
DIČ: CZ25693221
Spisová značka: C 61744 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení (Česká spořitelna): 2031062/0800

Consultant Search